Hasičské slavnosti Litoměřice

Sbor dobrovolných hasičů v Rovensku pod Troskami organizuje pro své členy dne 12. 6. 2010 autobusový zájezd na hasičské slavnosti do Litoměřic.

Odjezd: 12. 6. 2010 - sobota

Čas: 8:00

Místo nástup: Hasičská zbrojnice Rovensko pod Troskami

příjezd do Litoměřic: cca 9:30

návrat: po půlnoci

V případě zájmu je nutno uhradit do 20. 5. 2010 vratnou zálohu 100,- Kč, která bude vrácena při nástupu do autobusu.

Zálohu uhraďte Zuzaně Dlouhé
Matouškova 315, 512 63 Rovensko pod Troskami

V. celorepublikový sraz hasičstva s výstavou hasičské techniky , 11. a 12. červen 2010 výstaviště Zahrada Čech Litoměřice.

Záštitu převzali Ing.Martin Pecina MBA, genmjr.Ing. Miroslav Štěpán generální ředitel HZS ČR, Ing.Karel Richter starosta SH ČMS a Mgr.Ladislav Chlupáč starosta města Litoměřice. Pořádající organizace je Sdružení pro obnovu a zachováni historických hasičcských tradic ve spolupráci s městem Litoměřice, GŘ HZS ČR  a SH ČMS. Partneři jsou MV ČR, AČR, PČR, AHZSP

Letošní ročník je významný především tím, že se jedná již o pátý v pořadí a tudíž je tak trošku jubilejní. Budeme proto moc rádi, pokud se s Vámi opět shledáme a společně toto naše velké výročí oslavíme. Máme pro Vás přichystáno několik novinek, abyste se stále měli na co těšit - viz níže

Součástí letošního ročníku je opět soutěž "O nejlepší internetové stránky sboru dobrovolných hasičů", kterou vyhlašujeme společně s Ministerstvem vnitra ČR.

NOVINKY

Letošní rok spojuje vícero výročí. Spolu s pátým ročníkem slavností oslavuje i HZS ČR, a to deset let svého trvání. (viz.článek níže "Deset let.."..) Dvacet let od svého vzniku slaví Česká hasičská jednota, 160.let uplynulo od založení 1. Rakousko-Uherského hasičského sboru  (a zároveň prvního v Evropě) v Zákupech a 25.let si připisuje zákon o požární ochraně. Se všemi těmito výročími se budete moci v Litoměřicích více seznámit, jelikož budou samostatně prezentovány.

Novinkou bude i účast nejmodernější techniky v sobotním průvodu. Bude se jednat o 25 kusů speciální techniky HZS ČR, kterou jste mohli vidět na slavnostní přehlídce v Praze.

Počítáme i s velkoplošnou obrazovkou na náměstí, která bude přenášet detailní záběry z nástupu a průvodu.

Na Lodním náměstí v sobotu večer se opět představí technika Armády ČR. HZS ČR a speciální technika podnikových hasičů.

Více info na http://www.hasicsketradice.cz/

Předpokládaný program oslav

sobota 12. 6. 2010

Litoměřické náměstí